Sohbet, Chat, Sohbet Odaları sevgi sohbet
Damar Sohbet Odaları


Anlamlı Sözler Anlamlı Mesajlar Acı Sözler Acı Mesajlar Aşk Sözleri Atatürkün Sözleri Aşk Mesajları Ağır Abi Sözleri Ağır Sözler Ağır Mesajlar Ayrılık Sözleri Ayrılık Mesajları Arabesk Sözler Aldatılma Sözleri Aldatma Mesajları Almanca Sözler Arkadaşlık Sözleri Baba Sözler Beşiktaş Sözleri
Damar Sohbet

Nickinizi Yazınız

Bilinmeyen Sözler Cuma Günü Mesajları Damar Sözler Damar Mesajlar Asil Sözler Delikanlı Sözler Değişik Sözler Değersiz Sözler Duygusal Sözler Dertli Sözler Duygusal Mesajlar Dini Sözler Dostluk Sözleri Doğru Sözler Doğum Günü Sözleri Doğum Günü Mesajları Etkileyici Sözler Etkileyici Mesajlar Elveda Sözleri Elveda Mesajları Efkarlı Sözler Efkarlı Mesajlar Facebook Sözleri Facebook Yazıları Farklı Sözler Fenerbahçe Sözleri Galatasaray Sözleri Günaydın Mesajları Günaydın Sözleri Güzel Sözler Güzel Mesajlar Güldüren Sözler ingilizce Sözler islami Sözler iftar Mesajları iftar - Sahur Saatleri ihanet Sözleri ihanet Mesajları ilginç Sözler intikam Sözleri isyan Sözleri iyi geceler Mesajları iyi geceler Sözleri Jilet Sözler Kamyon Yazıları Kamyoncu Sözleri Kandil Mesajları Berat Kandili Mesajları Mevlid Kandili Mesajları Miraç Kandili Mesajları Regaip Kandili Mesajları Kapak Sözler Kapak Mesajlar Karizma Sözler Kral Sözler Kırgınlık Mesajları Kırgınlık Sözleri Kısa Sözler Kısa Mesajlar Kızlara Mesajlar Kızlara Sözler Okey Oyna Komik Sözler Komik Mesajlar Kurban Bayramı Mesajları Mafya Sözleri Manalı Sözler Mevlana Sözleri Nefret Sözleri Nefret Mesajları Ölüm Sözleri Özlem Mesajları Özlü Sözler Racon Sözleri Ramazan Bayramı Mesajları Romantik Sözler Romantik Mesajlar Hüzünlü Sözler Sağlıkla ilgili Sözler Sevgililer Günü Mesajları Sevgililer Günü Sözleri Sevgiliye Mesajlar Sevgiliye Sözler Sevgi Sözleri Sevgi Mesajları Serseri Sözleri Sitemli Sözler Sitemli Mesajlar Teklif Sözleri Teklif Mesajları Teşekkür Mesajları Teşekkür Sözleri Harika Sözler Harbi Mesajlar Harbi Sözler Hasret Mesajları Hasret Sözleri Veda Mesajları Veda Sözleri Yalnızlık Sözleri Yalnızlık Mesajları Yeni Sözler Yeni Yıl Mesajları 2015 Yeni Yıl Resimleri 2015 Yeni Yıl Kartları 2015

Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri Çorba Tarifleri Etli Yemek Tarifleri Köfte Tarifleri Pasta Tarifleri Pilav Tarifleri

Güzel Bebek isimleri
Bebek isimleri Erkek Bebek isimleri Kız Bebek isimleri

MSN Bölümü
Msn Sözleri

Resim Galerisi
Güzel Resimler Resimli Güzel Sözler Kız Resimleri Araba Resimleri Gelinlik Resimleri Damatlık Resimleri Şarkıcı Resimleri Hayvan Resimleri Çiçek Resimleri Kalp Resimleri Kandil Resimleri Sevgi Resimleri Sohbet Resimleri Aşk Resimleri Ayrılık Resimleri Yalnızlık Resimleri Duygusal Resimler Bebek Resimleri Komik Resimler Beşiktaş Resimleri Galatasaray Resimleri Fenerbahçe Resimleri Motorsiklet Resimleri Silah Resimleri Uçak Resimleri

Şiirler
Güzel Şiirler 10 Kasım Şiirleri 19 Mayıs Şiirleri 23 Nisan Şiirleri 29 Ekim Şiirleri 30 Ağustos Şiirleri Anlamlı Şiirler Anne Şiirleri Anneler Günü Şiirleri Arkadaş Şiirleri Aile Şiirleri ALLAH Şiirleri Aşk Şiirleri Atatürk Şiirleri Ayrılık Şiirleri Asker Şiirleri Aldatma Şiirleri Vatan Şiirleri Barış Şiirleri Bayrak Şiirleri Bayram Şiirleri Özlem Şiirleri Öğrenci Şiirleri Öğretmen Şiirleri Damar Şiirler Doğa Şiirleri Doğum Günü Şiirleri Dostluk Şiirleri Veda Şiirleri Elveda Şiirleri Duygusal Şiirler Çocuk Şiirleri Gurbet Şiirleri Günaydın Şiirleri Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler Romantik Şiirler Sevgi Şiirleri Yalnızlık Şiirleri Yeni Yıl Şiirleri Yılbaşı Şiirleri

Canlı TV izle
Canlı tv izle

Radyolar
Canlı Radyo Dinle

Online işlemler
Online Web Hizmetleri TC Kimlik No Sorgulama Vergi Kimlik No Sorgulama ADSL Fatura Sorgulama SGK Prim Sorgulama Vergi Borcu Sorgulama Telefon Numarası Sorgulama

Fıkralar
Komik Fıkralar Avcı Fıkraları Deli Fıkraları Dini Fıkralar Doktor Fıkraları Çocuk Fıkraları Nasrettin Hoca Fıkraları Namık Kemal Fıkraları Sarışın Fıkraları Sarhoş Fıkraları Hayvan Fıkraları Karadeniz Fıkraları Temel Fıkraları

Burç Yorumları
Burçlar Aslan Burcu Akrep Burcu Balık Burcu Başak Burcu Boğa Burcu ikizler Burcu Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

Hava Durumu
Hava Durumu Ankara Hava Durumu Adana Hava Durumu izmir Hava Durumu istanbul Hava Durumu Konya Hava Durumu Kocaeli Hava Durumu

Web Ağları
Facebook Google Yahoo

Sohbet Odaları Bilgi
Sohbet Kuralları Sohbet Nickleri Damar Sohbet
RUMUZ : VARSA ŞİFRE :

Sohbet Odaları

12 Aralık 2017 Salı

Google Maps Google Translate Google Earth Google Çeviri Google Harita


Google.com Site Biyoğrafisi :


Google Inc., internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan kamu şirketidir.

Google, bir dizi internet tabanlı hizmetler ve ürünleri geliştirir ve bunlara ev sahipliği yapar ayrıca AdWords programı aracılığıyla reklamlardan öncelikle kâr elde eder.

Şirket, Stanford Üniversitesi'nde doktora adayıyken Larry Page ve Sergey Brin tarafından kuruldu ve ikili, sık sık "Google Guys" olarak nitelendirilmektedirler.

ilk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. O dönem, Larry Page, Sergey Brin, ve Eric Schmidt, 2024 yılına kadar yirmi yıllığına Google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar.

Başlangıçtan itibaren şirketin misyonu "dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek"tir.

Şirketin gayri resmi sloganı, Google mühendisi Amit Patel tarafından bulunan ve Paul Buchheit tarafından desteklenen "Don't be evil"dır. 2006 yılında, şirket bugünkü merkezi Mountain View, California'ya taşındı

Google'ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı, bir milyardan fazla arama isteğini işlediği ve her gün kullanıcı tarafından oluşturulan verinin yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir.

Kurulduğundan bu yana, Google'ın hızlı büyümesi, şirketin temel web arama motorunun ötesinde ürünler, satın almalar ve ortaklıklar zincirinin meydana gelmesini sağladı.

Şirket, Orkut, Google Buzz ve Google+ gibi sosyal ağ araçları ile elektronik posta hizmeti Gmail servisi gibi çevirmiçi verimlilik yazılımları sunmaktadır.

Google ürünleri, web tarayıcısı Google Chrome, fotoğraf düzenleme ve düzenleme yazılımı Picasa ve anlık mesajlaşma Google Talk gibi uygulamalarla masaüstüne kadar uzanmaktadır.

Özellikle, Google, Android mobil işletim sistemi gelişimine öncülük yaptı ve Motorola Droid ile Samsung Galaxy akıllı cep telefon serisi ve daha çok Cr-48 ana işletim sistemi olarak bilinen yeni Google Chrome OS'de ayrıca 15 Haziran 2011'den beridir Samsung 5 Serisi ve Acer AC700 gibi ticari Chromebook'larda kullanılmaktadır.

Alexa, internette en çok ziyaret edilen web sitesini ana ABD odaklı google.com olarak listelemektedir ve YouTube, Blogger, Orkut gibi Google'a ait çeşitli diğer sitelerde olduğu gibi çok sayıda uluslararası Google sitesi (google.co.in google.co.uk vb.) en çok ziyaret edilen ilk yüz içinde yer almaktadır.

Google ayrıca BrandZ marka değeri veritabanı listesinde ikinci sırada yer alıyor.

Google hizmetlerinin pazardaki baskın konumunu, gizlilik, telif hakkı ve sansür gibi konularda şirketin eleştirilmesine yol açtı.


Google Tarihi

Google'nin kuruluş süreci, 1996 Ocak ayında Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brin'in bir araştırma projesiyle başladı.

Geleneksel arama motorlarıyla yapılan aramalarda, sonuçlar; aranan terimlerin sayfada kaç kez görüldüğü mantığıyla sıralanıyordu, ancak Google siteler arası ilişkilerin analizi konusunda çok daha elverişli iki sistem kuramı ortaya koydu.

Bu yeni teknolojiye PageRank adı veriliyordu, bu sisteme göre sayfa dizinlerinin orijinal site ile olan bağlantı dönüşümleri belirlenerek; siteler, gösterilen ilgiye göre sıralanıyordu.

Küçük bir arama motoru olan ve Robin Li tarafından IDD Bilişim Hizmetleri adına geliştirilen "RankDex", zaten 1996'dan beri site puanlaması ve sayfa sıralaması için benzer bir strateji kullanıyordu.

Bu teknoloji RankDex patentliydi, ve Li'nin Çin'de kurulmuş olduğu Baidu adını taşıyan arama motoru bu sistemle çalışıyordu.

Page ve Brin yeni arama motorlarına ilk olarak "BackRub" ismini koymuştu, çünkü siteler için geri bağlantıların kontrol edilmesinin önemini tahmin edebiliyorlardı.

Sonuç olarak, "googol" sözcüğü üzerinde orijinal bir imlâ değişikliği yapılarak, bu arama motoru Google olarak adlandırıldı, Google arama motoruyla insanlara büyük bir bilgi kaynağının sunulduğunu belirtmek için bu isim konulmuştu, çünkü googol on üzeri yüz rakamını ifade ediyordu.

Başlangıçta Google; Stanford Üniversitesinin alt-alan adı olarak google.stanford.edu alan adını kullandı.

Google bugün kullandığı alan adını 15 Eylül 1997'de etkinleştirdi ve Google şirketi resmen 4 Eylül 1998'de kuruldu.

Şirketin merkezi arkadaşları Susan Wojcicki'nin Menlo Park, Kaliforniya'da bulunan garajı olarak belirlendi.

Stanford Üniversitesinde doktora yapan bir öğrenci olan Craig Silverstein, ilk çalışan olarak işe alındı.

Bir yıl önceki rakam olan 931 milyon tekil ziyaretçi sayısındaki yüzde 8.4'lük bir artışla, 2001 Mayıs ayında; Google'nin tekil ziyaretçi sayısı ilk kez 1 milyarı buldu


Tip : Halka açık (NASDAQ: GOOG)

Slogan : Don't be evil

Kuruluş : Menlo Park, Kalifornia (4 Eylül, 1998)

Kurucu : Sergey M. Brin & Lawrence E. Page

Şehir : Googleplex, Mountain View, California, United States

Hizmet bölgesi : Dünya çapında

Önemli kişiler : Dr. Eric E. Schmidt, Ph.D. (Yönetici) & (CEO)

Sergey M. Brin (Teknoloji Başkanı)

Lawrence E. Page (Ürünler Başkanı)

Alan : İnternet, Yazılım

Ürün : Arama, Bilişim, Reklam, Teknoloji

Gelir artış : %34 (29,321 milyar $)(2010)

İşletme gelir artış : %35 (10,381 milyar $)(2010)

Net gelir artış : %29 (8,505 milyar $) (2010)

Varlıklar artış : 57,851 milyar $(2010)

Çalışan sayısı : 20,164 - March 2009

Ana sayfası : www.Google.com


Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Google

Google Adresine Giriş Google Maps ( Harita ) ile Google Translate ( Çeviri ) Adreslerine girmek için Linkler'e TIKLAYINIZ >> Google - Google Harita - Google Çeviri


Sayfamızın hizmet ettiği arama şekli Google, Google Maps, Google Harita, Google Çeviri, Google Translate, sitesini kullanıcılara daha detaylı şekilde anlatmaktır.. Google.com.tr kullanıcıları aramış oldukları google.com sitesinin bilgilerini sayfamızdan rahatlıkla okuyabilirler.

Google
Facebook Bing Google Yahoo


Bu Saflaramızdan, Google, Facebook, Bing ve Yahoo sitelerinin tarihlerini inceleyebilir ayrıca tanıtımını yapmış olduğumuz bu popüler sitelere sayfalarımızdna verdiğimiz linkler ile girebilirsiniz.

Bu sitelerin farklı özelliklere sahip olan sayfalarının linkleri kendilerine ait yapmış olduğumuz sayfaların altında linkler şeklinde sizlere sunulmuştur.

istediğiniz veya merak ettiğiniz popüler sitenin üstüne tıklayıp gerekli linklerden faydalanarak daha detaylı şekilde o sitenin paylaşım ağlarını görebilirsiniz.Bu Sayfanın Diğer Aramalara Hizmet Ettiği Kelimeler : google. google maps, google harita, google uydu, google çeviri, google tranlate, google tükçe çeviri ve google chat sohbet odaları gibi kelimelere hitap etmek amacı ile kullanıcılara sunulmuştur.site haritası, sitemap | Site içerik | Sohbet | Chat | Sohbet Odaları

DamarSohbet.Com © 2008 Google.Com.tr üyesidir, Sohbet ve Sohbet Odaları ile alakalı aramalarda yer almaktadır.

Kendini Yansıtmak istiyorsan Doğru Adrestesin

Diğer Sitelerimiz : Sohbet - Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - Sohbet - Chat - zurna sohbet


Günün Kısa Özlü Sözü : Yaşamanın tadını çıkarmaktan korkana aptal derim. ALBERT CAMUS
Counter

Bugün 12 Aralık 2017, Salı Saat şuanda 16:16:20