Sohbet, Chat, Sohbet Odaları sevgi sohbet
Damar Sohbet Odaları


Anlamlı Sözler Anlamlı Mesajlar Acı Sözler Acı Mesajlar Aşk Sözleri Atatürkün Sözleri Aşk Mesajları Ağır Abi Sözleri Ağır Sözler Ağır Mesajlar Ayrılık Sözleri Ayrılık Mesajları Arabesk Sözler Aldatılma Sözleri Aldatma Mesajları Almanca Sözler Arkadaşlık Sözleri Baba Sözler Beşiktaş Sözleri
Damar Sohbet

Nickinizi Yazınız

Bilinmeyen Sözler Cuma Günü Mesajları Damar Sözler Damar Mesajlar Asil Sözler Delikanlı Sözler Değişik Sözler Değersiz Sözler Duygusal Sözler Dertli Sözler Duygusal Mesajlar Dini Sözler Dostluk Sözleri Doğru Sözler Doğum Günü Sözleri Doğum Günü Mesajları Etkileyici Sözler Etkileyici Mesajlar Elveda Sözleri Elveda Mesajları Efkarlı Sözler Efkarlı Mesajlar Facebook Sözleri Facebook Yazıları Farklı Sözler Fenerbahçe Sözleri Galatasaray Sözleri Günaydın Mesajları Günaydın Sözleri Güzel Sözler Güzel Mesajlar Güldüren Sözler ingilizce Sözler islami Sözler iftar Mesajları iftar - Sahur Saatleri ihanet Sözleri ihanet Mesajları ilginç Sözler intikam Sözleri isyan Sözleri iyi geceler Mesajları iyi geceler Sözleri Jilet Sözler Kamyon Yazıları Kamyoncu Sözleri Kandil Mesajları Berat Kandili Mesajları Mevlid Kandili Mesajları Miraç Kandili Mesajları Regaip Kandili Mesajları Kapak Sözler Kapak Mesajlar Karizma Sözler Kral Sözler Kırgınlık Mesajları Kırgınlık Sözleri Kısa Sözler Kısa Mesajlar Kızlara Mesajlar Kızlara Sözler Okey Oyna Komik Sözler Komik Mesajlar Kurban Bayramı Mesajları Mafya Sözleri Manalı Sözler Mevlana Sözleri Nefret Sözleri Nefret Mesajları Ölüm Sözleri Özlem Mesajları Özlü Sözler Racon Sözleri Ramazan Bayramı Mesajları Romantik Sözler Romantik Mesajlar Hüzünlü Sözler Sağlıkla ilgili Sözler Sevgililer Günü Mesajları Sevgililer Günü Sözleri Sevgiliye Mesajlar Sevgiliye Sözler Sevgi Sözleri Sevgi Mesajları Serseri Sözleri Sitemli Sözler Sitemli Mesajlar Teklif Sözleri Teklif Mesajları Teşekkür Mesajları Teşekkür Sözleri Harika Sözler Harbi Mesajlar Harbi Sözler Hasret Mesajları Hasret Sözleri Veda Mesajları Veda Sözleri Yalnızlık Sözleri Yalnızlık Mesajları Yeni Sözler Yeni Yıl Mesajları 2015 Yeni Yıl Resimleri 2015 Yeni Yıl Kartları 2015

Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri Çorba Tarifleri Etli Yemek Tarifleri Köfte Tarifleri Pasta Tarifleri Pilav Tarifleri

Güzel Bebek isimleri
Bebek isimleri Erkek Bebek isimleri Kız Bebek isimleri

MSN Bölümü
Msn Sözleri

Resim Galerisi
Güzel Resimler Resimli Güzel Sözler Kız Resimleri Araba Resimleri Gelinlik Resimleri Damatlık Resimleri Şarkıcı Resimleri Hayvan Resimleri Çiçek Resimleri Kalp Resimleri Kandil Resimleri Sevgi Resimleri Sohbet Resimleri Aşk Resimleri Ayrılık Resimleri Yalnızlık Resimleri Duygusal Resimler Bebek Resimleri Komik Resimler Beşiktaş Resimleri Galatasaray Resimleri Fenerbahçe Resimleri Motorsiklet Resimleri Silah Resimleri Uçak Resimleri

Şiirler
Güzel Şiirler 10 Kasım Şiirleri 19 Mayıs Şiirleri 23 Nisan Şiirleri 29 Ekim Şiirleri 30 Ağustos Şiirleri Anlamlı Şiirler Anne Şiirleri Anneler Günü Şiirleri Arkadaş Şiirleri Aile Şiirleri ALLAH Şiirleri Aşk Şiirleri Atatürk Şiirleri Ayrılık Şiirleri Asker Şiirleri Aldatma Şiirleri Vatan Şiirleri Barış Şiirleri Bayrak Şiirleri Bayram Şiirleri Özlem Şiirleri Öğrenci Şiirleri Öğretmen Şiirleri Damar Şiirler Doğa Şiirleri Doğum Günü Şiirleri Dostluk Şiirleri Veda Şiirleri Elveda Şiirleri Duygusal Şiirler Çocuk Şiirleri Gurbet Şiirleri Günaydın Şiirleri Hasret Şiirleri Hüzünlü Şiirler Romantik Şiirler Sevgi Şiirleri Yalnızlık Şiirleri Yeni Yıl Şiirleri Yılbaşı Şiirleri

Canlı TV izle
Canlı tv izle

Radyolar
Canlı Radyo Dinle

Online işlemler
Online Web Hizmetleri TC Kimlik No Sorgulama Vergi Kimlik No Sorgulama ADSL Fatura Sorgulama SGK Prim Sorgulama Vergi Borcu Sorgulama Telefon Numarası Sorgulama

Fıkralar
Komik Fıkralar Avcı Fıkraları Deli Fıkraları Dini Fıkralar Doktor Fıkraları Çocuk Fıkraları Nasrettin Hoca Fıkraları Namık Kemal Fıkraları Sarışın Fıkraları Sarhoş Fıkraları Hayvan Fıkraları Karadeniz Fıkraları Temel Fıkraları

Burç Yorumları
Burçlar Aslan Burcu Akrep Burcu Balık Burcu Başak Burcu Boğa Burcu ikizler Burcu Koç Burcu Kova Burcu Oğlak Burcu Terazi Burcu Yay Burcu Yengeç Burcu

Hava Durumu
Hava Durumu Ankara Hava Durumu Adana Hava Durumu izmir Hava Durumu istanbul Hava Durumu Konya Hava Durumu Kocaeli Hava Durumu

Web Ağları
Facebook Google Yahoo

Sohbet Odaları Bilgi
Sohbet Kuralları Sohbet Nickleri Damar Sohbet
NiCK YAZ: Varsa Şifre :

Sohbet Odaları

15 Aralık 2017 Cuma

Yükselen Burç Hesaplama yükselen burç bulma yükselen burcunuz yükselen burç hesaplama tablosu

Yükselen Burç Hesaplama
Doğum Saati 05-07 07-09 09-11 11-13 13-15 15-17 17-19 19-21 21-23 23-01 01-03 03-05
Koç Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık
Boğa Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç
İkizler İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa
Yengeç Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler
Aslan Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç
Başak Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan
Terazi Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak
Akrep Akrep Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi
Yay Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep
Oğlak Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay
Kova Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak
Balık Balık Boğa Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova
Yükselen burç nedir ?

Geleneksel astrolojide yükselen burcun kişinin fiziksel bedeni ile dış görünümünü de etkilediği kabul edilir. 24 saat içinde yükselen burç 4 dakikada 1 derece, yaklaşık 2 saatte bir burç değiştirir.

Yükselen burç, kişinin kendini nasıl gördüğünü ve nasıl hissettiğini belirlediği için, bir doğum haritasındakini ruh ile en çok bağlantısı olan nokta olarak kabul edilir.

Kendini tanımak ve farkında olmak kişiye yaşama gücü verir.

Bu da doğrudan doğruya yükselen burca bağlıdır.

Yükselen burç aynı zamanda kişinin gerçekleri nasıl gördüğünü de belirler.

Yükselen burç nedir ve neler gösterir?

Astrologlar bir haritayı incelerken, kişinin doğum anında Doğu ufkunda yükselmekte olan burca özel bir önem verirler.

Biz kendimizi tek bir burç gibi düşünsek de, aslında astrolojik haritamızda 12 burç, değişik vurgularla yer alırlar.

Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç, diğer adıyla yükselen burç bizim ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle ilişkimizi büyük oranda şekillendirir.

Yükselen burç aynı zamanda bebeklik ve erken çocukluk döneminde hangi çevresel şartlar içinde olduğumuzu da açıklar.

Bunu bir örnekle açıklayalım, örneğin Koç ve Yengeç birbirinden çok farklı hatta uyuşumsuz karakterde burçlardır.

Haritasında Koç burcu yükselen birisi çevre ile ilişkilerinde daha atak, canlı, direkt ve daha saldırgan bir tutum izler.

Muhtemelen bu özellikler aslında, onun küçükken yetiştirilme tarzında ve çevresinde yaşananlarla ilişkilidir.

Örneğin belki küçükken en içinde daha fazla rekabet, mücadele ve hayatta kalma çabası vurgulanmış ve çocuk da küçük yaşından itibaren kendisi de böyle bir bakış açısı edinmiştir.

Yükselen Yengeç çevreye aşırı duyarlı, kolay etkilenen, duyguları ile hareket eden, başkalarını kollayan ve güven arayan bir yapıdadır.

Koç gibi cesur davranamaz ancak sezgilerini kullanır.

Muhtemelen Yengeç burcu yükselen kişinin erken çocukluk yaşamında ailenin büyüklüğü, annenin ve ailenin hikayesi, korunma güdüsü çok daha fazla vurgulanıyor olabilir ve bu nedenle kişi böyle bir korunma atmosferi içinde kalmayı, gizlenmeyi kendine alışkanlık haline getirmiş olabilir.

Yükselen burç bizim hayata bakış açımızı anlatır.

Olayları nasıl değerlendiriyor ve onlara ne anlamlar yüklüyoruz, bu yükselen burcumuzla yakından ilişkilidir.

Çünkü diğer burçların hangi evlerde kaldığı da yine yükselen burcumuzun ne olduğuna bağlı olarak değişir.

Çünkü yükselen burç her zaman birinci evdir, ondan sonra gelen burçlar sırasıyla diğer evlere yerleşirler.

Örneğin Yay burcunun yükseldiğini düşünelim.

Bu durumda astrolojik haritamızda 1. evde Yay vardır. Yay’dan sonra gelen Oğlak burcu 2. eve, ardından gelen Kova 3. eve, Balık 4. eve ve bu şekilde yerleşecektir ve her bir burç, bulunduğu evle ilgili konularda hayata bakış açımızı şekillendirecektir.

Örneğin Yay yükselen bir kişi çevresiyle ilişkisinde bağımsızlığını vurgulayan, maceracı ve spontan ve sorumluluklardan uzak kalmak isteyen bir yapıdadır.

Ancak para ve yetenekler evi olan 2. evde Oğlak burcu olması, bu kişinin hayatının belirli bir döneminde, şartlar gereği para kazanmak ve gelirlerini arttırmak için çok daha sıkı çalışması gerekeceğini, çok çalışma isteyeceğini ve bu konuda hırs yapacağını da gösterir.

Kısaca söylemek gerekirse, yükselen burç bizim hayata bakış açımızı ve çevremizle ilişkimizi gösterirken, hayatın tüm alanları ile de (para, aile, aşk, sağlık, düzen gibi) nasıl bir ilişki içine gireceğimizi gösterecektir.

Bu bir bakıma hayatımızın temel kodlarını gösteren bir şifre gibidir.

Yükselen burç, 1. ev, bedenle de yakından ilgiliş olduğu için hem sağlığımızla ilgili konuları hem de fiziksel özellikleri de etkileyebilir.

Kuşkusuz her kişinin kendi ailesinden ya da ırkından getirdiği genetik eğilimler önceliklidir ancak belirli burçlar belirli fiziksel eğilimlerin ortaya çıkmasını kolaylaştırırlar.

Örneğin su elementi burçları, Yengeç, Akrep ve Balık, eğer aile geçmişinde mavi göz kapasitesi varsa, kişinin de mavi gözde olmasını kolaylaştırabilir.

Belki bu kişinin dedesi mavi gözlü iken, anne babası kahvrerengi gözlü olsa, bile bu özelliğin onda yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir.

Burçların getirdiği bazı temel fiziksel karakteristikleri daha sonra tek tek yer vereceğiz.

Yükselen burç kişinin genel talihi, kişiliği ve yetenekleri hakkında da bilgi verir.

Örneğin Yengeç burcu yükselen bir kişinin hayatında annesi, ailevi değerler çok daha önemli yer tutarken, yükselen burcu ikizler olan bir kişinin hayatında kardeşler, yakın çevre ve zeka ile ile ilgili konular öne çıkabilir.

Benzer biçimde yükselen burcu Akrep olan bir kişinin hayatında genellikle ölüm kalım getiren mücadeleler ve değişim arzusu dikkat çekecektir.

Başka bir örnek vermek gerekirse, yükselen burcu Yay olan bir kişinin hayatında yabancıların yeri, yurtdışı ile ilgili konular ve yolculuklar büyük bir rol oynayabilecektir.

Yükselen burç adeta bir maske gibidir. Bizim gerçek özümüzü başta Güneş, Ay ve içsel gezegenler anlatırken, yükselen burcumuz bu özelliklerimizi nasıl ortaya koyabileceğimizi gösterecektir.

Bir bakıma yükselen burç bir araç gibi, kişinin ulaşmak istediği hedeflere götüren bir vasıta gibidir.

Yine bir örnek verelim. Bir kişinin astrolojik haritasında Yengeç ve Boğa gibi daha muhafazakar, temkinli, güvenliğe önem veren göstergeler olsun, ancak bunun yanında yükselen burç ise Koç olsun.

Bu durumda kişi kendi içinde sağlamcı ve temkinli olmak istese bile, yine de hayatla olan temasında ve kendisini ortaya koyma biçiminde girişken, risk alan bir yapıda olacaktır.

Bir başka deyişle kişi risk alarak ve cesaret göstererek kendisini güven altına almak isteyecek, bu yönde billinçli çaba sarfedecektir.

Yükselen burç yakın çevremizle nasıl bir uyum ve adaptasyon içinde olduğumuzu da gösterir ve özellikle birebir ilişkilerde karşımızdaki kişilerin tutumlarını ya da bizim nasıl yakın ilişkilere çekildiğimizi de anlatır.

Herhangi bir burç yükseldiğinde, onun karşıtt burcu da ister istemez önem kazanır ve bu burç ikili ilişkileri, evlilik ve anlaşmaları, çatışmaları gösteren 7. eve yerleşir.

Örneğin yükselen burcu Kova olan bir kişinin ilişkiler ve anlaşmalar evinde otomatikman Aslan burcu yer alacaktır. Bu durumda Kova yükselen kişi karşısında sıcakkanlı, yaratıcı ve güçlü kişiler ve partnerler arayacaktır.

Hatta bu evde bulunan burç evleneceği eşinin özelliklerini de gösterebilir.

Sırayla söylemek gerekirse, Koç’un karşısında Terazi, Boğa’nın Akrep, İkizler’in Yay, Yengeç’in Oğlak, Aslan’ın Kova, Başak’ın Balık, Terazi’nin Koç, Akrep’in Boğa, Yay’ın İkizler, Oğlak’ın Yengeç, Kova’nın Aslan, Balık’ın karşıt burcunda Başak vardır.

Bu gözle bakınca yükselen burç bizim yakın ilişkilerimizi, ilişkilerdeki tutumumuzu, nasıl bir işbirliği aradığımızı da anlatır.

Şimdi kısaca yükselen burçların hayata bakış açılarında neler getirdiğini bazı kısa ifadelerle görelim:

Yükselen Koç yakın çevresi üzerinde etkin olmak ve fethetmek ister

Yükselen Boğa yakın çevresini hissetmek ve bedensel olarak tatmin olmak ister

Yükselen İkizler yakın çevresini öğrenmek, merakını gidermek ve iletişim içinde olmak ister.

Yükselen Yengeç çevresini korumak, kollamak, annelik yapmak ister

Yükselen Aslan dikkat çekmek ve kendini sergilemek ister

Yükselen Başak çevresini düzene koymak ve pratik hizmet getirmek ister

Yükselen Terazi denge ve uyum içinde olmak, ortaklıklar kurmak ister

Yükselen Akrep çevresini kontrol etmek ve yakın duygusal bağlar kurmak ister

Yükselen Yay çevresini keşfedeceği heyecanlı bir yer olarak görmek ve hareket etmek ister

Yükselen Oğlak başkalarına düzen, kural ve disiplin getirmek ister

Yükselen Kova bireyselliğini ve özgürlüğünü vurgulamak, bağımsız kalmak ister

Yükselen Balık çevresinin etkisi altında fedakarlık yapmak ve kendisini çevresine adamak ister.

Yükselen burçta yer alan gezegenler

Eğer doğum haritanızda yükselen burcunuzda herhangi bir gezegen varsa, bu gezegenin karakteristikleri de, çevreye bakışınızı, kişiliğinizi ve kendinizi nasıl ortaya koyduğunuzu etkileyecektir. Bu durumda, burcun özellikleri ile, gezegenin işlevleri içiçe geçmiş olur.

Örneğin haritanızda kendi özburcunuz yükseliyor olabilir (sabah erken saatte, Gneş yükselirken doğanlar) bu durumda yükselen burçta yani birinci evinizde Güneş olacaktır. Kuşkusuz bunu bilebilmeniz için, astrolojik haritanızı bilmeniz de gerekir.

Eğer yükselen burçta Güneş varsa, bu kişiler yakın çevrelerinde daha dominant, parlayan, gururlu ve gösterişe önem veren kişiler olabilirler.

Eğer Ay varsa, bu kişiler daha yansıtıcı, hassas, duygularla harekete geçen ve koruyucu olma eğiliminde olabilirler.

Eğer Merkür varsa, bu kişiler çok daha konuşkan, hareketli, çok yönlü ve meraklı olma eğilimindedirler.

Eğer Venüs varsa, bu kişiler zevk sahibi, denge isteyen ve güzelliklere, ortaklıklara önem veren kişiler olabilirler.

Eğer Mars varsa, bu kişiler daha savaşkan, cesur, kavgacı ve girişimci, yüksek motivasyon sahibi kişiler olabilirler.

Eğer Jüpiter varsa, bu kişiler daha geniş görüşlü, eğitime ve sosyal konulara duyarlı, cömert tipler olabilirler

Eğer Satürn varsa, bu kişiler daha kontrollü, disiplinli, müşkülpesent ve derin düşünen tipler olabilirler

Eğer Uranüs varsa, bu kişiler özgün, bağımsız, ani reaksiyonlar veren, sisteme karşı duran, dengesiz tipler olabilirler

Eğer Neptün varsa, bu kişiler alıcı, sanatkar ruhlu ancak karmaşık, kendini feda eden, kişisel sınırlarını tam olarak belirleyemeyen özellikler yansıtabilir

Eğer Plutıon varsa, bu kişiler yakın çevrelerinde sessiz ancak baskın, bir bilmece gibi derin ve güçlü iradeli ancak zorlayıcı karakterler olabilir.

Kuşkusuz bu durumda yükselen burçtaki gezegenin yaptığı açılar yani diğer gezegenlerle olan ilişkisi de ele alınarak daha fazla şey söylenebilir.

Yükselen burç hesaplama konusunda etkili üç parametre vardır.
Bunlardan birincisi doğum tarihidir.
Yükselen burç bulma işine öncelikle dış burcun tespiti ile başlanır.
Bilindiği gibi burada önemli olan, ay ve gündür.
Yılların dış burç hesaplamasında etkisi yoktur.
Yükselen burç tayini yapılırken kullanılan ikinci parametre doğum saatidir.
Yükselen burcu bulmak için doğum saatinin tam olarak bilinmesi şartı vardır.
Maalesef bu parametrenin eksikliği tespitin mümkün olamaması sonucunu getirmektedir.
Zira yükselen burçlar doğum anında doğu ufkunda yükselmekte olan burçtur.
Dış burç tespit edildikten sonra, aşağıdaki tablodan doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burç, yükselen burçtur.
Yükselen burç bulmak için kullanılan üçüncü parametre ise doğum yeridir.
Bu, çok dikkat edilmeyen bir konudur ama aslında gerçek yükselen burç tayini ancak doğum yerinin de hesaba katılması ile yapılabilir.
Yukarıdaki tabloda da bu parametre kullanılmamıştır.
Dolayısı ile sapma payı da vardır.
Kesin bir tespit için, uzman bir astroloğa başvurup, profesyonel bir hizmet almak en doğrusu olacaktır.
Eğer bu mümkün olmuyorsa, aşağıdaki tablodan yaklaşık olarak burçlar tespit edilip, kendi yapınıza uygun olanını tercih etmek olabilir.


Günlük Burç Yorumları Günlük Aslan Burcu Yorumu Günlük Akrep Burcu Yorumu Günlük Balık Burcu Yorumu Günlük Başak Burcu Yorumu Günlük Boğa Burcu Yorumu Günlük ikizler Burcu Yorumu Yükselen Burç Hesaplama Burçlar Günlük Koç Burcu Yorumu Günlük Kova Burcu Yorumu Günlük Oğlak Burcu Yorumu Günlük Terazi Burcu Yorumu Günlük Yay Burcu Yorumu Günlük Yengeç Burcu Yorumu Burçların Uyum Testi


Günlük Burç Yorumları 2014 Burçların Günlük Yorumları 2014 Burçların Özellikleri,yükselen burçlar, yükselen burç bulma, yükselen burç testi, yükselen burç uyum testi, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burç özellikleri, burçlar, burç uyumları, yükselen burç bulma, yükselen burç özellikleri, yükselen burç bulma tablosu gibi aramalarda sitemiz sizlere hizmet sunmaktadır.site haritası, sitemap | Site içerik | Sohbet | Chat | Sohbet Odaları

DamarSohbet.Com © 2008 Google.Com.tr üyesidir, Sohbet ve Sohbet Odaları ile alakalı aramalarda yer almaktadır.

Kendini Yansıtmak istiyorsan Doğru Adrestesin

Diğer Sitelerimiz : Sohbet - Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - Sohbet - Chat - zurna sohbet


Günün Kısa Özlü Sözü : İnsanlar aptal olarak yaşayabilirler; ama aptal olarak ölemezler. YOUNG
Counter

Bugün 15 Aralık 2017, Cuma Saat şuanda 02:48:11