Sohbete Hemen Başlasohbete başla
SOHBET GİRİŞİ
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
kız sohbet

Günlük Boğa Burcu Yorumu Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Yorumları sayfamızdan burç yorumlarına bakabilir, Boğa Burcu Yorumları bulabilir, arkadaşlarınıza yada sevdiklerinize şuan bulunduğunuz pencereden gerekli olan Boğa Burcu Yorumlarını temin edebilirsiniz.

Boğa Burcu


Boğa Burcu - Boğa Burcunun Özellikleri - 21 Nisan - 21 Mayıs


Tanımlayan söz: Kendimi sahip olduklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Kararlı ve sadık, güvenilir, zevk sahibi, sakin, huzur verici, pratik ve ekonomik, verimli
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: İnatçı ve mantıksızca duygusal, fazla sahip olmacı, inatçı, zevklere fazla düşkün, tembelce ve ağır, sadece maddi kazanç peşinde

Yönetici gezegeni: Venüs
Elementi: Toprak,
Niteliği: Sabit

Mitolojisi: Boğa tarih boyunca verimlilik sembolü olarak görülmüştür. Boğa pek çok Mısır kültünün dini simgesi halindedir. Kaldeliler kendi mimarilerinde çeşitli boğa figürleri kullanmışlardır. Yunan mitolojisinde Boğa Minos Boğası olarak yer alır. Büyümekte olan Ay'ın biçimiyle, Boğa boynuzları arasında da bir benzerlik görülür ve günümüzde Girit'te boğanın boynuzlarını anlatan pek çok taş bulunmaktadır. Balkanlarda da benzer biçimde kalıntılara rastlanır. Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun ve boğaz, tiroid bezi

Rengi: Yeşil, toprak renkleri
Metali: Bakır
Taşı: Zümrüt
En uyumlu olduğu burçlar: Başak ve Oğlak
En zorlandığı burçlar: Aslan, Akrep ve Kova

Elementi: Toprak
Unsuru: Sabit
Niteliği: Kadın
Yöneticisi: Venüs
Doğal evi: 2. ev
Şifre: Değişmezlik, kararlılık
Uluslararası ismi: TAURUS
Hayvan Sembolü : Kunduz
Bitki Sembolü : Kamas çiçeği


Boğa Burcunun UĞURLARI

Uğurlu taşları: Zümrüt, Yeşim, Kuvars, Turkuvaz , Lapis Lazuli
Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu rengi: Açık mavi, koyu yeşil ve yumuşak yeşil
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu metali: Bakır
Uğurlu hayvanları: Boğa
Uğurlu kuşları: Kumru, serçe ve kuğudur.
Uğurlu çiçekleri: Mor menekşe, yüksük otu


ilişkilerinde eğilimleri:

Boğa ilişkilerinde güvenlik ve sağlamlık arar. Uzun vadeli düşünür ve sadakata inanır. Yatıştırıcı, huzur verici bir yapısı vardır. Ancak aynı zamanda sahip olmacıdır ve güvensiz hissederse güçlü bir kıskançlık sergileyebilir. Yapıcı ve kararlı olması ona ilişkilerinde uzun vadeli, kazançlı sonuçlar getirir.


Avantajları:

Ona güvenebilirsiniz. Kararlı ve güven vericidir. Sizi yüz üstü bırakmayacaktır. Zevk sahibi olması, barışa ve uyuma önem vermesi en iyi özellikleridir. Fiziksel açıdan tutkulu ve tensel açıdan güçlüdür. Verimli ve ortaklaşa çalışmalarda yaratıcıdır.


Zayıflıkları:

Ancak Boğa’nın İnatçılığı ve akılsızca direnişi zayıf yönüdür. Bu durum kıskançlık söz konusu olduğunda ilişkilerde kilitlenme yaratabilir. Yeteri kadar yaratıcı ve esnek düşünemeyebilir. Daha fazla esnekliğe ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Muhafazakarlığı yüzünden kendini geliştirmekte zorlanabilir.

Venüs’ün burcu olan Boğa dişil, manyetik çekiciliğe sahip bir burçtur. Huzurlu yapıları ve sakinlikleri ile aktif biçimde değil ancak, pasif şekilde başkalarını kendilerine doğru çekme gücünü sahiptirler. Aynı zamanda Boğa tensel açıdan karmaşık olmayan, cinsellikte bedensel arzuları güçlü biçimde vurgulayan bir burçtur.

Çok fazla söze girip, olayı karmaşıklaştırmadan, açık bir tavırları vardır. Sözler yerine müzik, ya da dokunsal olan şeyler onların cinsel heyecanlarını arttırabilir. Güven veren bir arkadaş ya da düşman olduklarında son derece kararlı bir rakip de olabilirler. Boğa’lar uzun vadeli ilişkileri tercih ederler. Çoğu zaman gençlikt tensel arzuları nedeniyle, yanlış partnerlere de sürüklenme tehlikeleri vardır. Ancak zaman içinde, olgunlaştıkça, daha kararlı ve ayırımcı olmaya başlarlar.

Tıpkı boğalar gibi, hemen kızıp sinirlenmezler ancak aşırı kışkırtma altında öfkelerini yatıştırmaları son derece zor olacaktır.Boğa Burcunun Pozitif özellikleri: Pratiklik, güvenilirlik, mesleğe uyum göstermek, tahammül gücü, güçlü değer yargıları, sanat ilgileri, kararlılık, kuvvetli arzular, sıcak kalplilik, sadakat.


Boğa Burcunun Negatif özellikleri : Tembellik, kendine düşkünlük, sıkıcılık, statik fikirler, esneklik eksikliği, orijinalite eksikliği, oburluk, inatçılık, alınganlık; marazi ve musallat olucu huy ve alışkanlıklar.


Boğa Burcunun Anahtar Kelimeleri : Sabırlı, dayanıklı, inatçı, karalı, güvenilir, organize, maddeci, ağır kanlı, tatlı, sakin, şefkatli, sahip olmacı, güvence isteyen, güzelliğe, rahatına düşkün, lüks seven.Boğa burcu insanı belirli, pratik, somut bir amaca doğru hareket etmek ister. Kararlı, sabırlı, dayanıklıdır. Hedeflerini gerçekleştirmek için uzun ve yorucu çalışmalardan yılmaz. Uzun uzun düşünmeden hiçbir işe kalkışmaz. Bu kadar düşünme sonucu bir şeye kara verdikten sonra, elinde olmayan nedenler dışında, hiçbir nedenle yolundan dönmez.

Yaşamında sabit, değiştirmek istemediği davranış kalıpları vardır. Bunlara karışılmasından hiç hoşlanmaz. Uğruna yorulmadan çalıştığı hedefleri ve davranış kalıpları ile kendini güvencede hissetmektedir. Değişken koşullar nedeniyle çıkabilecek karmaşadan korkar, çünkü onun için yaşamı yeniden yapılandırmak çok zordur. En büyük eksikliği esnekliktir.

Duygusal açıdan kendini rahat hissetmemesi, kendini ifade zorlukları, onu güvence arayışına iter. Bu güvenceyi de parada bulur. İnsan ilişkilerinde yarından emin olmayabilirsin, oysa 1 lira her zaman 1 liradır. Bundan insanları sevmediği anlamını çıkarmayın, insanları da sever. Ama para, rahat, lüks ve güzellik de en az o kadar önemlidir. İnsan ilişkilerinde de güvence araması onları sevgi ile kontrol etmesine neden olur. Başkaları bundan hoşnut olmazsa öfkelenir, çünkü bu güvenli ortamı koruyabilmek için kendinden çok şey verdiği inancındadır.

Sevgisi sahip olmacı ve kıskanç olabilir, ama sıcak ve şefkatlidir. Yaşamda tutuculuktan vazgeçip, risk almayı, esnek olmayı öğrenmesi gerekir. Aksi takdirde kendini mutlu hissetmediği konumlarda yıllarca, doyumsuz bir şekilde yaşayabilir. Esnemediği için bir gün bir fırtınada kuru bir dal gibi kırılabilir.

Boğalar dikkatli ve amaca bağlı özellikleriyle tanınırlar. Kişilerle uyum sağlamayı çok iyi bilirler. İnsanlara yardım etmekten çok hoşlanırlar. Evlilik, meslek gibi konularda güvende olmayı isterler. Sabırlı ve sıcakkanlı yapıları sayesinde iyi dost olurlar. Boğa burcu toprak grubundan oldukları için somut uğraşlar içindedir, kolay kolay risk almazlar. Zira kendini koruma içgüdüleri oldukça gelişmiştir. Parayı rahatlıkları için ister ve araç olarak görürler. Başarılı insanları severler ve başarılı insanlar onları amaçları konusunda etkileyebilirler. Boğalar çok zor öfkelenir, ama öfkelendiğinde yırtıcı biri olur çıkarlar. Özellikle evlilik yaşamında kıskandırarak onu kızdırabilirsiniz. Boğalar dostlarının sorununu dinlemeyi severler. Bağlılık duyguları çok güçlü olduğundan arkadaşlarına yardımı esirgemezler. Duygusallıklarının yanı sıra aydın kişilerdir. Boğalar güçlü duyguları olduğunda konuşarak anlatamazlar,oldukça alçak gönüllü olabilirler. Yemek yemeyi çok severler. Cinsellik yaşamlarının vazgeçilmez zevkleridir. Sahip olma iç güdülerinin kuvvetliliği duygusal yaşamları içinde geçerli olduğundan, sevdikleri kişinin tümüyle kendisine ait olmadığını hissederlerse çok üzülürler. Çocuklarının öğrenimi için ellerinden geleni yaparlar, fakat disiplin konusunda oldukça katıdırlar.

Boğa burcunda doğanlar iş adamı, heykeltıraş, kuyumcu, bankacı, mimar olabilirler. Hobileri müzik ve el işleridir.

Boğa burcu çocukları oyuncak ve oyunlarını arkadaşlarıyla paylaşmayı öğretilmelidir. Kurallara ve disipline uymayı severler fakat dersleri yavaş olduğunda zorlanmamalılar.


BOĞA BURCU ERKEĞİ

Boğa erkekleri, sadık bir dost, iyi bir eş ve şefkatli bir baba olurlar.

İnsan ilişkilerinde orta çizgide yürürler.

Yeni tanıştıkları insanlarla dostluk kurmaları biraz zaman alabilir.

Güvenilir dost olurlar.

İşe çok önem verirler ve diğerlerinin dayanamayacağı kadar çok çalışırlar.

Patron olmayı birisinin yanında çalışmaya tercih ederler.

Meşgul oldukları her işte son derece dikkatlidirler.

İşlerine karışılmasına ve tenkit edilmelerine dayanamazlar.

Çünkü bir anda saldırıya hazır korkunç bir boğa olabilirler.

Bazıları kendine hakim olabilirken, bazılarının da çok sert çıkışları vardır.

Çok iştahlıdırlar, bu yüzden ileri yaşlarda kiloları vermek için uğraşabilirler.

Çok sağlam ve sağlıklı olmalarına rağmen, hastalandıklarında tüm dirençlerini kaybederler.

Hastayken kendilerini çok yalnız ve aciz hissederler.

Boğaz ve boyunları oldukça hassastır.

Boğa erkeği yaşamı boyunca gerçek aşkı arar.

Bir kere sevdi mi o kadından vazgeçemez.

Ünlü aşk hikayeleri boğa burcu erkeklerinden çıkar.

Sevdiği kadını elde edip evlenen boğa erkeği yaşamında çok mutlu olur.


BOĞA BURCU KADINI

Boğa erkeği ve kadını ender burçlarda görülen kişilik ve huy aynılığına sahiptir.

Boğa kadını da güzel, cana yakın, beğenilen ve aranan bir insandır.

Yıldızından dolayı güzelliklere düşkün olurlar.

Onlar için güzel olan her şeyin değerlidir.

Doğuştan gelen kendine güven sayesinde her sorunu kolayca halledeceklerine inanırlar.

Boğa kadını aklına taktığı her şeyi yapar.

Yaşamda yükselmek için gerekli itici güçleri olmasına karşın bazen sevgi yüzünden yaptıkları fedakârlık hüsranla sonuçlanabilir.

Boğa kadını tam anlamıyla sadıktır.

Sevmek ve bağlanmak ister.

Cazibesi sayesinde erkeği kendine bağlamayı çok iyi bilir.

Toplum içinde rahat olması, her sınıftan insanla ilişki kurması ve insanları idare edebilmesi onun için içsel bir sanattır.

Boğa burcunda doğan kadınlar, insanları olduğu gibi kabul ederler.

Her insanla aynı rahatlıkla konuşup onların değişik fikirlere sahip olmalarını yadırgamazlar.

En yoksulundan en zenginine, en cahilinden en kültürlüsüne kadar herkesle dostluk ederler.

Dostluğa düşkün ve sadık olmalarından dolayı zor durumda olan dostları için de çırpınırlar.

Boğa kadınları için eğitim ikinci plandadır, onlar daha çok yaşam tecrübesine güvenirler.

Bu şekilde düşündüklerinden erkekleri ve çocukları için en iyi eğitim olanaklarını yaratmaya çalışırlar.

Boğa kadınları yemekleri sever ve hayatlarının büyük bir uğraşı da budur.

Yemek yapmada hünerlidirler.

Yuvalarını severler, bu yüzden bu konuda büyük itina gösterirler.

Zor koşullardan şikayet etmezler ve tüm acılara ve zorluklara göğüs germeyi bilirler.

Lüks bir hayatla birlikte güzel bir ev isterler.

Özellikle müzik ve resim Boğa kadınlarına büyük zevk verir.

Değerli ve güzel oldukları için mücevherlere oldukça düşkündürler.

Değerli bir şeyi ucuza almak hoşlarına gider, ama para varken ucuz bir şeyi giymekten de hoşlanmazlar.

Kıskanç olmamalarına karşın aldatıldıklarında büyük acı çekerler ve intikam almayı düşünmezler.


Boğa burcu günlük Boğa burcu yorumları Boğa burcu özellikleri Boğa burcu erkeği Boğa burcu kadını Boğa burcunun özellikleri olarak sayfamız arama motorlarına hizmet sunmaktadır.

Kategoriler

İlgili İçerikler

Uygulamalar

aşk

Aşk Sohbeti

Aradığın Aşkı Bul

müzik

Müzik Keyfi

Hemen Radyo Dinle

arkadaşlık

Arkadaşlık Kur

Hızlı Tanış ve Kaynaş

eğlence

Eğlenceyi Tat

Dostluğun Tadına Var

Copyright 2021 © Tüm hakları saklıdır. Full Stack Developer: umiT