İSLAMİ SOHBET SİTESİ
Sohbetin Damar Haline Bağlan!
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
kız sohbet

İslami Sohbet Neden Önemli?

Dünya genelinde yaşayan müslüman nüfusunu göz önünde bulundurarak çeşitli topluluklar oluşturmaktayız. Özellikle yüce dinimiz islamın geleneğini sürdürmek ve nesilden nesile aktarmamız için çeşitli bilgiler edinmeliyiz. Nimetlerin bolca olduğu şu dünyada acaba kaç insan sahip olduğu varlıklar için şükretmeyi akıl edebiliyor. İnsanın kendisine sürekli bu soruyu sorması gereklidir. Elimizde bulunanlar için hiç şükrediyormuyuz? Bırakın şükretmeyi, aklımızın ucundan bile geçmiyordur belkide.

İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biride sahip olduğu nimetin kendisine ait olduğunu sanmak ve sanki kendisi var etmiş gibi düşünmesidir. Halbuki nimetlerin tamamı yüce Rabbimiz tarafından bize rızk olarak bağşedilmektedir. İslami sohbetlerin en temel konularından biri Şükretmektir ve bunu sürekli hatırlayabilmektir. Hatta bazen sahip olduklarımızı beğenmeyip, keşke daha iyisi olsa, daha güzel yerlerde olabilse diye nankörlük ediyoruz. İşte şeytanın yapmış olduğu bu vesveseler varken neden şükretmek aklımıza gelsin ki? ”İnsan sahip olmadığının delisi, sahip olduğu şeyinde nankörüdür” Bu söz gerçektende çok doğru bir sözdür. Bizler sahip olduğumuz herşeyin kıymetini bilmiyorken her zaman daha fazlasını istiyor, aç gözlülük yapıyoruz. Oysaki Rabbimiz (C.C) bize verdiği nimetler için şükretmeyi bilirsek sahip olduklarımızın çok daha fazlasını nasip eder. İnsanlarda şükretmenin temel niteliğini ve anlamını çok daha iyi kavrardı.

Bize bağşedilen tüm herşeyin insan olarak değerini bilmeli sürekli rabbimize bize rızk ve mal verdiği için şükretmeliyiz. Hatta sahip olduğumuz eşlerimiz ve çocuklarımızda rabbimiz tarafından bize verilen armağanlardır. Onların değerini bilmeli ve vatana millete hayırlı insanlar olarak yetiştirmeliyiz. İyi insan yetiştirmek emek ve çaba ister. Gerekliliği ise hoş sohbet olmak ve insanlara karşı iyi olmaktan geçer. Çünkü yetiştirdiğin çocukların her zaman seni (anne ve baba) örnek alarak davranışlarına yön verir. Allah bizleri doğru yoldan ve şükretmekten alıkoymayı nasip etmesin. Sohbetler insanı bilgilendirmek, çeşitli kazanımlar sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Özellikle şahıslar arası bağ kurabilmek amacı ile insanlarla iletişim kurmanız gereklidir. Bu süreçte islami sohbet adı altında paylaşımlar yaparak islamın şart ve gerekliliğini yerine getirirken doğru adımlar atmayı bilmemiz gereklidir.

islami sohbet


İslami Chat Seviyeli Ortam

Müslümanlığın en zorunlu gerekliliği iman etmek ve peygamber efendimizin insanları doğru yönlendirmesi, iyiliği ve iyi olmayı öğretmesi için gönderilen bir elçi olduğuna kanaat getirmek gerekir. İslami sohbet paylaşımlarında kabul edilmesi gereken en nihai şart budur. Yaptığımız çalışmalar ve bu çalışma neticesinde yorumlanan yazılar, islamiyet açısından önem arz eden paylaşımlar olması birinci kuraldır. Bu sebeple web sitemiz sohbetlerde ve sohbet içerisinde bulunan muhabbetlerde islami chat iletişim odağı olması yönünde tüm teknik sistemi oluşturmayı hedefler. İslami sohbet siteleri, insanların dini anlamda arayışlarını ve bu arayışlarda ortak arkadaş bulma çabasını konu alır. Özellikle bu tarz siteler evlilik düşüncesi olan insanların, dinimize uygun eş ve partner bulması amacı ile hizmetlerini sürdürmektedir. İnsanlar bu ortamları seçerken yazılı veya görüntülü iletişim kura, partner arayışlarını belirlemek için kriter oluşturur ve dilediği insanla iletişim kurar.

Mobil İslami Sohbet Girişi

Tüm islami ülkelerin sitemizden faydalanabileceğini ve özellikle Türkçe dilini biliyorlarsa sohbet ağımızı her türlü ziyaret edebileceğini unutmamalıdırlar. Seviyeli sohbet ortamı ve insanların müslümanlık adına yaptıkları çalışma ve dayanışmaları görmek için büyük fırsatlar doğabilir. Bugün teknolojik olarak kullandığımız mobil cihazlarımızla bile rahatlıkla islami sohbet sitelerine katılabilirsiniz. Web sitesinin yapısı gereği tüm cihazların uyumlu çalışması adına kontroller yapılmaktadır. Sohbete bağlandığınız giriş odalarımız içerisinde #islam, #Dinisohbet, #DiniRadyo gibi odalarımızı ziyaret ederek muhabbet ufkunuzu genişletebilirsiniz Mobil destekli sohbet ile dini istişare konularında bilgisayara ihtiyacınız olmayacak. Dilediğiniz zaman cep telefonu aracılığı ile islami chate bağlantı kurabilir, islami sohbet kanallarımız üzerinden paylaşımlar, dini sohbetler ve müslümanlığın gerekliliği hakkında sohbetlerde bulunabilirsiniz. İslami değer ve ahlaka uygun davranışlar sergilemeniz size karşı olan davranışlarda ön ayak olacaktır. Bu sebeple lütfen sohbete bağlanırken 18+ yaş ve üzeri olduğunuzu teyit edin ve seçeceğiniz rumuzun cinsel amaçlı olmamasına özen gösterin.

İslami Chat ile Bağlantılı Aramalar

Müslüman sohbet, kanal7 dini chat, islami evlilik, müslüman chat, dini söyleşi, dini sohbetler, islami sohbet sayfası, tevhid chat, sesli islami chat, nur sohbet, müslüman chat nedir, islami sohbet nasıl olur, tam dini bilgiler, islami inanç, ramazan sohbet, islami oyunlar, nur chat, nur sohbet, dini sohbet, islami muhabbet, islami konuşma sitesi, dini evlilik sitesi, islami arkadaşlık sohbet, kanal 7 chat, türbanlı kadınlarla sohbet, kapalı bayan chat, ilahi sohbetler, dini radyo dinle.

aşk

İSLAMİ SOHBET

İslami Chat Odaları içerisinde üye olmadan dini sohbet kanalında müslüman kullanıcılarla islami chat yaparak yeni insanlarla tanışın ve sohbet etmenin tadını çıkarın. Ciddi arkadaşlıklar ve en güzel dostluklar burada siz değerli kullanıcıları bekliyor.

müzik

DAMAR FM DİNLE

Birbirinden güzel radyo dj programcıları ile tüm global kanallarda sohbet ederek Damar Fm canlı yayınlarını hemen dinleyin. Müzik ritmini bizimle yaşamak için hemen sitemize giriş yapın.

arkadaşlık

DAMAR OYUN OYNA

Soru-cevap botları eşliğinde #Kelime #Oyun #Yarışma #OXM gibi eğlence odalarında hızlı bir şekilde sorulara doğru yanıtları vererek en hızlı siz olun ve sistem tarafından puan kazanın.

eğlence

DAMAR MIRC İNDİR

Türkçe mirc script indirmek isteyen kullanıcılar Damar Mirc ile aradığından fazlasını buluyor! Tüm virüs programları tarafından başarıyla test edilmiş sohbet programını ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Copyright 2022 © Tüm hakları saklıdır.